Czytanie w wolnej chwili

thumbnail

W wolnej chwili marzymy tylko o odpoczynku. Nie ma się czemu dziwić. Człowiek żyje w tak wielkim biegu, że w wolnej chwili nie ma ochoty na nic. Pamiętajmy o tym, że odpoczynek można połączyć także z czytaniem książki. Jest tyle fajnych książek, które należy poznać. Poza tym czytanie to także dobra forma relaksu dla wszystkich. W szczególności dla umysłu. Jeżeli ktoś szuka dobrych książek, które mogą stanowić dobre towarzystwo podczas odpoczynku, to może spojrzeć na książki Alicji Sinickiej “Będziesz tego żałować. Uwikłane. Tom 1” oraz “Piękny” Agnieszki Kraśkiewicz (https://www.taniaksiazka.pl/bedziesz-tego-zalowac-uwiklane-tom-1-alicja-sinicka-p-1506965.html).

“Piękny”

Jedna z ciekawszych propozycji współczesnej bajki o Kopciuszku. Tylko, że na pewno nie jest to książka dla dzieci. Dominik zajmuje się interesami między Polską a Hiszpanią. Tak to można oficjalnie nazwać, ale nie do końca jego pieniądze pochodzą z legalnych źródeł. Wystarczy tylko powiedzieć, że mają one związki z mafią. Pewnego dnia, podczas pobytu w Polsce, auto Dominika wpada w poślizg i wpada do rzeki z mostu. Całą sytuację widzi Natalia, która panicznie boi się wielkiej wody i pływać nie umie. Tylko, że w sytuacji zagrożenia życia postanawia pomóc. W ten oto sposób na jej drodze staje Dominik, który robi na niej ogromne wrażenie. Ona – szara myszka, on – wręcz przeciwnie. To co pokazuje jej Dominik ogromnie ją fascynuje. Dziewczyna nigdy nie widziała takiego świata. Pojawiają się emocje, namiętność i pożądanie. Tylko czy Dominik będzie w stanie przyznać jej się do wszystkich swoich grzechów?

“Będziesz tego żałować. Uwikłane. Tom 1”

Iga ma dość ciągłego oglądania się przez ramię. Dziewczyna wciąż czuje, że ktoś jej się przypatruje. Wie, że tak nie jest, ale nie potrafi pozbyć się tego oto wrażenia. Wszystko spowodowane jest tym, że przyjaciółka Igi była brutalną ofiarą napadu. Od tego czasu Iga ma również wrażenie, że coś jej grozi. Jej psychika pod naporem takich emocji zaczyna już nieco szaleć. Dlatego też Iga decyduje się na to, aby przeprowadzić się na Osiedle Marzeń, które ma być gwarantem bezpieczeństwa. Nowo powstające osiedle jawi się jako kolebka spokoju i dobrego życia. Aby tam zamieszkać trzeba zaakceptować tylko kilka prostych zasad, co też Iga robi z wielką przyjemnością. Tylko, że po kilku tygodniach pojawiają się nowe, inne zasady. Są one bardziej specyficzne. Czy Iga będzie gotowa do tego, aby zapłacić tak wysoką cenę za odpowiedni poziom bezpieczeństwa? Czy bohaterka nie pożałuje tego, że przeprowadziła się na wymarzone osiedle?

 

Back To Top